a

TSD Samsun Şube kongresi ertelendi

Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesinin kongresi çoğunluk sağlanamaması üzerine 26 Mayıs 2024 tarihine ertelendi. Üyeler mevcut yönetime tepki gösterdi.

“OLDU-BİTTİYE ASLA İZİN VERMEYİZ”
Mevcut Başkan Fahrettin Öztürk ile Recep Çağlayan Güner’in yarışına sahne olacak olan kongrenin ilk ayağına yaklaşık 600 üyeden 100 kadarı katıldı. Kongre öncesi mevcut yönetim tarafından üyelere gönderilen “Üye aidatını 29 Mart’a kadar ödemeyenlerin oy kullanamayacağı” yolundaki mesaj nedeniyle tepki gösteren başkan adayı Recep Çağlayan Güner, mevcut başkan Fahrettin Öztürk’ün bu tavrını eleştirerek, “Bu bir iyilik hareketidir, kimsenin babasının çiftliği değil. Biz arkadaşlarımızla birlikte burada bir oldu-bittiye izin vermeyeceğiz” dedi.

“OY KULLANMAK ÜYELERİMİZİN HAKKI”
Recep Çağlayan Güner, TSD üyelerine bir ileti göndererek üye arkadaşlarını uyardı. Güner mesajında şu ifadeleri kullandı: “TSD Samsun Şubesinin kongresi, yarın belirtilen yer ve saatte yapılacaktır. Mevcut yönetimin sizlere gönderdiği “Üye aidatını 29 Mart’a kadar ödemeyenlerin oy kullanamayacağı” yolundaki mesaj doğru değildir. Kongre günü aidatını ödeyen her üyemiz oyunu kullanabilir. Bu sizin yasal hakkınızdır. Yarın mutlaka orada olalım, bir oldu-bittiye izin vermeyelim, derneğimize sahip çıkalım.”

“YENİ BİR YAPILANMAYA İHTİYAÇ VAR”
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi’nde yeni bir yapılanmaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Güner, mevcut yönetimin bu yeniliklere kapılarını kapattığını, yönetimden gitmemek için de bir baskın seçim planladıklarını öne sürdü. Güner, “Kongre tarihinden bir gün önce üyelerimize mesaj göndererek ‘Saat 13.00’a kadar üye aidatını yatırmayanlar oy kullanamazlar’ diye mesaj atmak art niyetli olduklarını göstergesidir. Üye arkadaşlarımız kongre salonunda bile aidatlarını ödemeleri halinde oylarını kullanabilir” diye konuştu.

“26 MAYIS’TA HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Güner şu ifadelere yer verdi: “Değerli üyelerimizin dikkatini çekmek istediğimiz farklı konular var. Ancak mevcut yönetimin yarattığı bu kısır çekişmeler nedeniyle onlara maalesef sıra gelmiyor. Her hafta belirlediğimiz günlerde şehrimizdeki engelli sorunlarını masaya yatırıp çare ve çözüm üretmemiz gerekiyor. Konunun uzmanları ile rapor hazırlamak için toplantılar düzenleyerek tartışmalar açmak lazım. Hepimizin bildiği birçok işveren işyerlerinde 100 kişi çalıştırılan yerlerde en az 3 engelli çalıştırmak zorunda. Engelliyi sosyal alanda istihdam etmek, sosyal hayata katılmasını sağlamak için çalışma yapmalıyız. 26 Mayıs’ta, üye arkadaşlarımızın da desteğiyle kurulacak olan yeni yönetimle birlikte TSD Samsun Şubesini amacını uygun şekilde işler hale getirmeyi amaçlıyoruz.”


 

 

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Şadi Özdemir: Nilüfer’de bazı şeyler değişmez

timbir - birlik haber ajansi