a

Terme Plajları Tam Not Aldı

Samsun’da Mavi Bayraklı Plajlarda denetim yapıldı.  Mavi Bayraklı Plajlar arasında yer alan Terme Miliç Çevre Eğitim Plajı ve Terme Karavan kampı Plajı denetimlerden tam not aldı

33 farklı kritere bakılıyor

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından denetim yapılan denetimlerde Samsun’daki Mavi Bayraklı 13 plaj ayrı ayrı denetlendi. Denetimler 33 farklı kriter üzerinden yapıldı. 3 gün aralıksız süren denetimlerin ardından yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı Terme Miliç Çevre Eğitim Plajı ile Terme Karavan kampı ile toplam 13 plaj denetimden olumlu puanla çıktı. Denetimlerde deniz suyu kalitesi, çevre yönetimi, can güvenliği ve hizmetleri ön plana çıkıyor.

Terme önemli plajlara sahip

Samsun Karadeniz’de en çok mavi bayraklı plaja sahip il olarak biliniyor. Terme Miliç Çevre Eğitim Plajı ile Terme Karavan kampının da yer aldığı mavi bayraklı plajlar şunlar: Golf Plajı, Denizevleri Plajı, Dantel Plajı, İnci Plajı, Nazar Plajı, Palmiye Plajı, Denizkızı Plajı, Gençlik Plajı, Körfez Plajı, Omtel Plajı, İncesu Plajı, Terme Miliç Çevre Eğitim Plajı ve Terme Karavan Kampı Plajı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yıldırım’da Yollar Yenileniyor

timbir - birlik haber ajansi