a

‘Spor Kenti’ Bursa Yıldırım’a Dev Yatırım

‘Spor Kenti’ Bursa Yıldırım’a Dev Yatırım

Hasan ÖZDEMİR/BURSA – BHA

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’da sporu tabana yaymak için çalıştıklarını ve Yıldırımlıların kolaylıkla ulaşabileceği spor tesislerini ilçeye kazandırdıklarını ifade etti.

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle Bursa’nın en büyük spor kompleksi olan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ni ve Karapınar Gençlik ve Spor Merkezi’ni ilçemize kazandırdık. Görev süremiz içerisinde Millet Kadın Spor Tesisi, Ulus Kadın Spor Merkezi’ni hizmete açtık. Mimarsinan Spor Tesisi’ni sil baştan yenileyip modern bir kompleks olarak hizmete açtık. Dr. Sadık Ahmet Gençlik ve Spor Merkezi’nde de çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Sıracevizler Spor Merkezi’ni hizmete açmak için gün sayıyoruz. Akçağlayan ve Yiğitler Halı Sahası’nı ilçeye kazandırdık. Fidyekızık Spor Tesisi’ni sil baştan yenileyerek evlatlarımızın hizmetine sunduk. Gençlerimizden gelen talep üzerine Çınarönü Mahallesi’ne ve Sakarya Mahallesi’ne de spor tesisi kazandırıyoruz. İnşallah onları da kısa süre içerisinde tamamlayıp hizmete açacağız”

Başkan Oktay Yılmaz, 7’den 70’e binlerce vatandaşı sporla buluşturduklarının altını çizdi.

Yıldırım’da sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, Yıldırım Belediyesi’nde lisanslı sporcu sayısının 2023 yılı itibariyle 4 bin 16 olduğunu hatırlattı.

“Lisanslı sporcularımızın yanı sıra vatandaşlarımızı da sporla buluşturuyoruz. Geride bıraktığımız 4 yılda; yaz ve kış spor okullarında 17 farklı branşta 111 bin 739 çocuğumuza, cimnastik okullarında 18 bin 718 çocuğumuza, kadın spor merkezlerinde 44 bin 863 kadınımıza, sosyal sorumluluk projelerinde 23 bin 541 çocuğumuza, özel gereksinimli bin 198 çocuğumuza toplamda ise 200 bin 59 vatandaşımıza spor ve eğitim hizmeti verdik. Ayrıca katıldıkları her müsabakada göğsümüzü kabartan evlatlarımız 3 bin 258 madalya ve 141 kupa kazandı. Yıldırım Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya önem vermeye, onlara yeni tesisler, yeni imkanlar sağlamaya devam edeceğiz. Tabi bu anlamda sadece spor alanında değil, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da gençlerimiz için tüm gücümüzle seferber olacağız. Çünkü bizler biliyoruz ki güçlü Türkiye yolunda en büyük hazinemiz gençlerimiz. Evlatlarımızın geleceği için çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Allegri’den Kenan Yıldız’a Saç Tepkisi

timbir - birlik haber ajansi