a

Sivil ve Özgür Bir Anayasaya Kavuşturmak İstiyoruz

Erdoğan: Sivil ve Özgür Bir Anayasaya Kavuşturmak İstiyoruz

BHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3.5 saat süren kabine toplantısının ardından Kocaeli’deki patlama, enflasyon, Akbelen Santrali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Türkiye’nin küresel sistemdeki rolü ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin önünde açılan tarihi fırsat penceresini değerlendirmekte kararlıyız. Türkiye, asırlar sonra küresel sistemin en üst ligine yükselme imkanı elde etmiştir” dedi.

Kocaeli meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlara şifa dileyen Erdoğan, “Kocaeli Derince Limanı mevkiinde TMO silosunda meydana gelen patlamada yaralanan kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Kocaelili vatandaşlarımıza bu vesileyle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Ak Parti iktidarında çok fazla fidan dikildiğini ifade Erdoğan, Güney Ege’de kullanılan elektriğin neredeyse 3’te 2’sini üreten Akbelen Termik Santrali ülkemiz için milli bir değer konumundadır. Santralimizin kaynağını azalttığı için kömürle faaliyetine devam etmesi gerekiyor. Avrupa’nın hiçbir yerinde kömürle üretimin arttılmasına karşı çıkılmazken, Türkiye’de ağaç sevgisi adında provokatif eylemler yapılmaktadır. Ülkemizin ormanlarının arttığı ilgili kurumlar tarafından sürekli olarak açıklanmıştır. Kampanyaları ağaç sevgisiyle izah edemeyeceğimiz açıktır. Çevreci görünümlü marjinalllere aldırmıyor, sadece işimize bakıyoruz. Son 21 yılda Türkiye toplam 6 milyar 572 milyon fidanı toprakla buluşturarak, bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmıştır” diye konuştu.

“Fitne Yelkenlerini Şişirmek İsteyenler Yine Hüsrana Uğrayacaklardır”

“Geçici veya dönemsel sıkıntıların yol açtığı parçalı bulutlu havalara güvenerek fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler yine hüsrana uğrayacaklardır.”

Erdoğan’dan Muhalefete Gönderme

“Halil İbrahim sofrası” diyerek aylarca millete pazarladıkları masada seçimden beri çeşitli ayak oyunlarıyla birbirlerini yemekle meşguller. Türkiye’nin en büyük talihsizliği iş bilmez, vizyonsuz bir muhalefet zihniyetine sahip olmasıdır.

“Türkiye’nin Son 20 Yıldır Enflasyon Ortalama Yüzde 15’tir”

“Türkiye’nin son 20 yıldır enflasyon ortalama yüzde 15’tir. Bizden önce daha yüksekti. Yükselen enflasyonu Allah’ın emri ile yine biz indireceğiz. Enflasyonu daha önce yüzde 6’lara düşürdük, yine biz indireceğiz.  İstihdam ve üretim sayesinde bunu gerçekleştireceğiz. ”

“Devletlerin Hayatlarında da İnişler Çıkışlar Olabilir”

“Sabit ve dar gelirli herkese sesleniyorum. Öğrencisinden ev hanıma sesleniyorum. İnsanlar gibi devletlerin hayatlarında da inişler çıkışlar olabilir. Hem küresel olayların hem Türkiye’nin içindeki sorunlar gelip geçicidir. Türkiye geçmişteki dönemlere göre çok iyi durumdadır. Bu kritik dönemde yapmamız gereken şey evlatlarımızın geleceğini küçük endişelerin önüne koymaktadır.”

Deprem bölgesinin yeniden imar edilmesiyle ile ilgili Cumhurbaşkanı, “Deprem bölgesinin imarını yeniden hızlandıracak “Yerinde Dönüşüm” projemiz milletimiz tarafından memnuiyetle karşılanmıştır. Kısa sürede projemize yapılan başvuru 160 bini aşmıştır” ifadelerini kullandı.

Şimdiye kadar Ak Parti iktidarında birçok hizmetleri olduğunu ve gelecekte de birçok hizmetleri olacağını vurgulayan Erdoğan, “İki elin parmakları gibi birbirimize kenetlenirsek geleceğimizin parlak olduğunu görürüz. Türkiye daha önce Çanakkale’de, Kutul Amare’da Gabar’da birçok destek yazdı. Son 21 yılda verdiğimiz her mücadelede yer alarak yazdı. Türkiye yine bize destek vererek destan yazacak. Şair diyor ki ‘Gün doğar, gün batar.’ Bizim milletimize yapacak çok hizmetimiz var. Tüm kalbimizle bu hakikate inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Sivil ve Özgür Bir Anayasaya Kavuşturmak İstiyoruz”

“Başörtüsü ve ailenin korunması olmak üzere milletimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk demokrasisini darbe anayasasından kurtararak, sivil ve özgürlükçü bir anayasa ile buluşturmak istiyoruz.”

“12 Aylık İhracatımız 253 Milyar 280 Milyon Doları Buldu”

“Geçen hafta açıklanan iki önemli veri Türkiye’nin doğru yolda olduğunu teyit eder niteliktedir. Temmuz ayında en yüksek ihracat değerine ulaştık. Temmuz ayının 12 aylık ihracatımız 253 milyar 280 milyon doları buldu.”

“Sporcularımız 3 bin 883 Madalya Kazandı”

“İhracat ve turizmle birlikte sporda da ülkemizin başarı grafiği giderek yükseliyor. Sporcularımız 3 bin 883 madalya kazandı. Mete Gazoz Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bizlere büyük bir gurur yaşattı. Ata sporumuz okçuluğun geldiği yer itibariyle gerçekten takdire şayandır. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları, Türk sporcuların kendilerini gösterdiği bir arena olacaktır.”

“Fındık Alım Fiyatı Giresun İçin 84 TL, Revant İçin 82,50 TL Olarak Belirlendi”

Yaz döneminde açıkladığımız çeşitli alım fiyatları üreticimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Fındığın ihracatımıza yıllık katkısı 2 milyar doları buluyor. Bu sene 125 tonluk bir rekolte bekliyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi’ni üreticileri korumak için yeniden görevlendirdik. Fındık alım fiyatı Giresun için 84 TL, Revant için 82,50 TL olarak belirlendi.”

 

 

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gagavuzya’nın Kadın Devlet Başkanı KGK Aracılığıyla Türkiye’ye Mesaj Yolladı

timbir - birlik haber ajansi