a

Gazeteciler Federasyonu resmen kuruldu

Samsun Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimiyle başlatılan çalışmalar sonuç verdi; Merkezi Samsun’da bulunan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu, Samsun Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün kuruluş belgelerini onaylamasının ardından 25 Aralık 2023 tarihinde resmen kurulmuş oldu.

Federasyonun paydaşları kuruluş imzalarını Ordu’da atmıştı
Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluş maratonunda mutlu sona ulaşıldı. Federasyonu’nun kuruluş bildirgesi Samsun Valiliği tarafından kabul edilerek, kuruluş tescili yapıldı ve federasyon resmen tüzel Kişilik kazandı. Samsun Gazeteciler Cemiyeti, Samsun Yazarlar Derneği, Ordu İnternet Gazetecileri Medya İletişim-Bilişim Derneği, Karadeniz Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği ve Tokat İletişim Derneğinin katılımıyla geçtiğimiz günlerde Ordu’da atılan imzaların ardından gerekeli başvurular yapılmıştı.

“Mesleğimizin onurunu, meslektaşlarımızın haklarını koruyacağız”
Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun ‘Tüzel Kişilik’ kazanarak kuruluşunun tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan ORKAR Kurucu Genel Başkanı Mehmet Yazıcı, bölgede faaliyet gösteren ve ortak amaçları olan meslek yapılanmalarını bir çatı altında toplayarak güç birliği oluşturmak istediklerini ve sadece Orta Karadeniz’deki medya yapılanmalarıyla yetinmeyeceklerini söyledi.

“ORKAR Federasyonu Cumhuriyetin 100. Yılında kurulmuş oldu”
Federasyonun kuruluşunu Cumhuriyetin 100. Yılına yetiştirmek için büyük çaba harcadıklarını belirten Genel Başkan Yazıcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimiz 100. Yaşında. Biz de bu iyi niyetli oluşumun bu özel yılda kurulmasını arzu ettik ve başardık. Her ilde hatta ilçelerde birden fazla gazeteciler cemiyeti var. Aramızdaki kısır çekişmelere son vermek istiyoruz. Birleşerek, büyüyerek meslektaşlarımızın sorunlarını çözerek kendi söküğümüzü dikmek zorundayız. Basın meslek ilkelerine uygun, yalan haber ve dezenformasyonla mücadele ederek mesleğimizin onurunu koruyacağız. Federasyonumuzun basın camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”

0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş’tan açıklama; Artık yeter !

timbir - birlik haber ajansi