a
  • Samsun OLAY
  • Gündem
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden Korgan’da Çalışmalar Sürüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden Korgan’da Çalışmalar Sürüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden Korgan’da Çalışmalar Sürüyor

4.5 Yılda İlçesinin Yol Ve Su Sorunu Önemli Ölçüde Çözüldü

19 ilçede yapılan yol ve su yatırımlarından Korgan’da nasibini aldı. 4,5 yıllık süre zarfı içinde Korgan ilçesinin yol ve su sorunu önemli ölçüde çözüldü.

İçme Suyu Ve Kanalizasyon Hatları Yenilendi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana Korgan ilçesinde önemli alt ve üstyapı yatırımlarını hayata geçirdi.

OSKİ, Korgan ilçesinde yaklaşık 56 km uzunluğunda içme suyu hattı çalışması yaptı. Yine 11 bin metre kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdi.

Vatandaşların temiz suya ulaşımını sağlamak için 1 adet içme suyu deposu inşa ederken 1 adet su alma yapısı yapımını tamamladı.

Muhtemel kuraklık ve içme suyu sorununa karşı ilçenin değişik noktalarında 11 adet gölet çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, yeni su kaynakları için 2 adet sondaj çalışması yaptı. Suya ulaşan ekipler, suyu içme suyu deposu vasıtasıyla içme suyu şebekesine aktarmaya başladı.

Korgan’da Birçok Mahalle Asfalt Ve Beton Yola Sahip Oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlamasından sonra çalışmalarına hız veren ekipler Korgan ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza attı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Yine Korgan’da 4,5 yılda 40 kilometre emülsiyon (sathi asfalt) kaplama, 29 kilometre beton yol, 15, kilometre sıcak asfalt çalışması yapılırken 21 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması yapılarak ulaşım sorunu büyük ölçüde rahatladı.

Yine bu süre içerisinde 7 bin 120 metre yağmursuyu hattı, 63 metre menfez, 16 bin 953 metreküp taş duvar çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Liselere Sınıf Tekrarı Geliyor

timbir - birlik haber ajansi