a

Öğretmenlere miting baskısı!

CHP Samsun Milletvekili adayı Suat Yıldız, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmenleri Erdoğan’ın Samsun mitingine gitmeye zorladığını öne sürdü.

“AKP MEYDANI DOLDURAMIYOR!”
Seçimlerde AK Parti’nin devlet olanaklarını sonuna kadar kullanarak her türlü hileyi denediğini iddia eden CHP Samsun Milletvekili adayı Suat Yıldız, öğretmenlerin Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılması için “Okul aile birliği toplantısı var” bahanesiyle tatilb edilmek istendinğini söyledi. Yıldız, “Yarın öğleden sonra okulları tatil edecekler ve öğretmenleri zorla Tayyip Erdoğan’ın mitingine götürmeye çalışacaklar” dedi.

“OKULLARI TATİL EDECEKLER”
Yıldız, meydanı doldurabilmek için AK Partililerin her yolu denediğini belirterek şunları söyledi: “Eğitim Müdürlüğü bütün okul müdürlerini tek tek arayarak miting günü olan 4 Mayıs öğleden sonrası için kendilerinden okul aile birliği toplantısı yapmak için yazılı izin istemelerini talep etti. AKP artık Meydanları dolduramıyor. Bu nedenle suni kalabalıklar oluşturmak Zorunda kalıyorlar. Kaybedeceklerini anladıkları için her yolu deniyorlar. Bu yaptığınız en basit tabirle hilekârlık ve devlet imkânlarını kötüye kullanmaktır. Zorla o meydana getireceğiniz öğretmenler size oy vermeyecek. Bu miting, iktidarınız döneminde görecekleri son baskı olacak.”
Samsun OLAY

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

THM Korosu Baharı muhteşem bir konserle karşıladı

timbir - birlik haber ajansi