a

Liselere Sınıf Tekrarı Geliyor

Liselere Sınıf Tekrarı Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni eğitim döneminde liselerde sınıf tekrarını hayata geçireceklerini ve devamsızlık affını kaldıracaklarını duyurdu.

Başkent Öğretmenevi’nde medya temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Tekin, eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tekin, öğretmenlerin Bakanlığa ilettikleri problemlerin çözümü için yapılan iyileştirme çalışmalarına değindi. Özellikle yer değiştirme süreciyle ilgili önemli düzenlemeler yaptıklarını belirtti.

Bakan Tekin, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacakları yardımcı kitaplar, seçmeli dersler gibi konularda yaptıkları çalışmalara da değindi. Ayrıca okul terkleriyle ilgili mevzuat değişikliğinin eğitim öğretim yılı başlamadan önce gerçekleştirileceğini belirtti.

Yusuf Tekin, özellikle liselerde sınıf tekrarının olmamasının ortaya çıkardığı sorunları ele aldı. Bu konunun Bakanlık gündeminde olduğunu ve yeni dönemde sınıf tekrarının mümkün olacağını belirtti.

Açık öğretime kayıtların artışına da değinen Tekin, özellikle 11. sınıftan 12. sınıfa geçişlerde açık liseye kaymaların arttığına dikkat çekti. Bu konuda mevzuat değişiklikleri yaparak önlem alacaklarını ifade etti. Bu sayede öğrencilerin yaygın eğitim kurumlarına gitmelerini teşvik edeceklerini ve açık liselere kaymaları zorlaştıracaklarını açıkladı.

Bakan Tekin, öğrencilerin devamsızlık durumlarına da vurgu yaptı. Devamsızlık ve sınıf tekrarı konularında ciddi olduklarını belirterek, öğrencilere devamsızlık konusunda af beklentisi içinde olmamaları gerektiğini vurguladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’tan Başkan Beyazgül’e Ziyaret

timbir - birlik haber ajansi