a

Karne hediyeleri bu sefer ayaklarına geldi

Resim

TAZİYE ZİYARETİ

Güçlü bir taziye geleneği olan Çınar’da devletin acı gününde de vatandaşının yanında olması anlamında taziye ziyaretlerine önem veren Kaymakam Muhammed Fatih Günlü’nün bugünkü durağı Halıören Köyü oldu. Kaymakam Günlü, Halıören Mahallesi
sakinlerinden Celaleddin Çiçek’in taziyesine katıldı. Kur’an okunup merhum için duaların edildiği taziyede Kaymakam Günlü, Çiçek ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Resim

TAZİYE SONRASI MUTLAKA İKİ ZİYARET

Gittiği köylerde taziye sonrasında mutlaka birkaç haneye de misafir olan ve hanelerin ihtiyaçlarını yerinde gören Kaymakam Günlü, aynı geleneğini Haliören Köyü’nde de devam ettirdi.


BİR HANEDE 6 KIZ ÇOCUĞU

Kaymakam Günlü, Halıören Mahallesi sakinlerinden Şahide Temur ve Saniye Bülbülcü’nün hanelerini ziyaret etti. Günlü, babaları mevsimlik işçi, yatağa bağımlı bir hastanın da olduğu Saniye Bülbülcü’nün hanesinde 6 kız çocuğuyla karşılaştı. 2’si bebek, 4’ü ilkokul ve ortaokul öğrencisi kızlarla yakından ilgilenen Kaymakam Günlü, öğrenci olanlardan karnelerini istedi. Notları çok yüksek olan kızları tebrik
eden ve ne olmak istediklerini öğrenen Günlü, “Karne hediyesi olarak benden ne istersiniz?” diye sordu.

Resim

KÜÇÜK KIZLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRDİ

Doktor, hemşire ve öğretmen olmak isteyen kızların bilgisayar, tablet ve akıllı saat gibi isteklerini yerine getiren Kaymakam Günlü, başarılı kızların sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olabilmeleri için kitaplık, çalışma masası gibi ihtiyaçların da karşılanması talimatını verdi. Kaymakam abilerinin ziyaretinden çok memnun kalan kızlar, ilgisi ve karne hediyeleri için kendisine teşekkür etti.


DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

Hane ziyaretlerine önem veren Kaymakam Günlü, “İlçemizdeki neredeyse bütün taziyelere bizzat katılıyorum. Taziyeye her gittiğim köyde de en az iki haneye uğrar hemşerilerimizle hasbihal ederim. Normalde bir talebi olan kaymakamlığa gelir ama beraberindeki daire amirleri ile birlikte kaymakamın çat kapı evlerine gelmesi, yani devletin vatandaşın ayağına gitmesi, çok anlamlı oluyor” dedi.

Halıören Köyü’nde de iki haneyi ziyaret ettiğini ifade eden Kaymakam Günlü, “Bülbülcü hanesinde 6 kız çocuğunu görünce şaşırdım. 4’ü öğrenci, çok başarılı, pırıl pırıl kızlar. Karneleri de çok iyiydi, notları hep 95-100. Tebrik ettim. Her birine tek tek ne olmak istediklerini sordum, istedikleri karne hediyelerini verdim. İnşallah çalışma ortamlarını yenileyip, kalan eksikleri de giderince evin kütüphaneden farkı kalmayacak” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Millî Çığ Mobil uygulaması

timbir - birlik haber ajansi