a

Karadeniz’de Türk Gemisine Müdahale

Karadeniz’de Türk Gemisine Müdahale

Rus askerlerinin, Karadeniz’de Ukrayna’nın İzmail limanına giden Türkiye’ye ait kuru yük gemisi olan   “Sukru Okan” adlı gemiyi durdurarak baskın düzenledi ve o baskın anını kayıt altına aldı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz Filosu’na ait devriye gemisi Vasily Bykov’un, Palau bandıralı “Sukru Okan” adlı kuru yük gemisini durdurduğunu ve gemiye düzenlediği baskına dair görüntüleri paylaştı. Rusya Savunma Bakanlığı Rus askerlerinin, “Sukru Okan” adlı kuru yük gemisinin dur ihtarına uymaması üzerine Ka-29 tipi bir helikopterle gemiye iniş yaptığı, gemideki belgeleri kontrol ettiği ve yasaklanmış malzemelerin varlığını kontrol etmek üzere denetimler gerçekleştirdiğini belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, denetimin uluslararası gerekliliklere uygun bir şekilde gerçekleştirildiği ve denetim sırasında çalışan ekibin profesyonel bir şekilde çalıştığı vurgulandı. “Sukru Okan” adlı gemide yapılan denetim sonrasında bir doğrulama protokolü hazırlandığı ve geminin İzmail limanına doğru yolculuğuna devam ettiği belirtildi.

 

Olayla ilgili Türk yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hıdırlıktepe Rekreasyon Alanı Ve Şükran Anıtı’nın Yapımı Başladı

timbir - birlik haber ajansi