a

Kara gün dostu Kızılay

Türk Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet Muştu, Samsun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Muştu, Cemiyet Başkanı Mehmet Yazıcı ile cemiyet üyelerinin geçmiş “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutladı. Türk Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet Muştu’ya ziyareti sırasında Türk Kızılay Samsun Engelsiz Kızılay Başkanı Davut Gökmen ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk de eşlik etti.

“BASIN VE KIZILAY BİRLİKTE ÇALIŞMALI”
Basının Türk Kızılay’ı için çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kızılay İl Başkanı Muştu,  “Yapmış olduğumuz sosyal yardım çalışmaları, kan faaliyetleri başta olmak üzere yürüttüğümüz çalışmaları Türk halkına duyurmakta basınımız büyük bir öneme sahip. Sizin aracılığınızla çalışmalarımızı duyuruyor ve bu vesileyle de gelen bağışlarla daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmamıza vesile oluyorsunuz” dedi.

“KAN BAĞIŞINDA SAMSUNLULAR DUYARLI”
Özellikle son dönemlerde artan hava sıcaklığı nedeniyle kan bağışı oranında düşüş yaşandığına dikkat çeken Başkan Muştu, normal şartlarda Samsun olarak kan bağışı sayısında Türkiye ortalamasının üzerinde olduklarını söyledi. Samsun halkının bu konuda çok duyarlı olduğunu belirten Muştu, “Kaynağı sadece insan olan ve başka hiç bir şekilde temini mümkün olmayan kan ve kan ürünlerinin temini noktasında vatandaşlarımızın düzenli olarak kan bağışında bulunması büyük önem arz ediyor” dedi.

“KIZILAY ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”
Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Türk Kızılay’ı olarak basına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek kara gün dostu Kızılay’ın çalışmalarında başarılar diledi. Türk Kızılay’ının Türk toplum için önemli bir yere sahip olduğu ve yıpratılmaması gerektiğini belirterek, özellikle güvenli kan temini ve sosyal yardım çalışmalardan dolayı Türk Kızılay’ına minnettarlığını dile getirdi.  Samsun OLAY

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Festival bahane hizmet şahane!

timbir - birlik haber ajansi