a

Kabine Yarın Toplanıyor

Kabine Yarın Toplanıyor

Yarın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe’de iki haftalık aranın ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bir araya gelecek. Toplantıda, iç ve dış politikadaki önemli gelişmeler ele alınacak ve bir dizi konu öncelikli başlıklar arasında yer alacak.

Dış politikanın önemli bir konusu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyareti olacak. Putin’in temaslarına ilişkin hazırlıkların gözden geçirileceği belirtildi. Ayrıca, Güney Kafkasya’daki gelişmeler ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki normalleşme süreci de toplantının gündeminde yer alacak. Karadeniz Tahıl Girişimi’nin canlandırılması için atılacak adımlar da ele alınacak.

Kabine toplantısında, İsveç başta olmak üzere bazı Batı ülkelerinde meydana gelen provokatif eylemler de tartışılacak. Özellikle Kur’an-ı Kerim’e yönelik düzenlenen saldırılar üzerinde durulacak ve bu eylemlere karşı alınacak önlemler değerlendirilecek.

Ekonomi ve terörle mücadeledeki son gelişmeler de toplantının önemli gündem maddelerinden olacak. Ülke ekonomisindeki son durum ve terör örgütleriyle mücadeledeki ilerlemeler ele alınacak.

Kabine toplantısının diğer bir konusu da, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki yaraların sarılması.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Rekabet Kurumu 2 Şirkete Soruşturma Başlattı

timbir - birlik haber ajansi