a

İmamoğlu: İstanbul’u Kazanan Türkiye’yi Kazanır

İmamoğlu: “İstanbul’u Kazanan Türkiye’yi Kazanır”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Konuşmasının başlangıcında İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne dört buçuk yıldır kamu bankalarından kredi verilmediğini vurgulayarak açıklamasında;

“Kamu bankları İBB’ye dört buçuk yıldır tek bir kuruş krediyi belediyeye vermediğinin altını çizeyim. Tasarruf sadece vatandaştan mı istenir? 2023’te hedeflenen toplam vergi ek vergilerle 4 trilyon 270 milyar TL toplandı. Bu kadar verginin toplandığı coğrafyada yoksulluk olmamalı. Şayet oluyorsa orada çok büyük israf vardır.

Geçen dört yılda İBB iktidarın baskılarına karşı en üst seviyede direncin simgesi oldu. Saraçhane hukuksuz seçim iptaline ve içi boş ahmak davasına karşı güçlü demokrasi meydanına dönüştü. Biz yılmadan ve asla vazgeçmeden yüksek iradeyle çalışmaya devam ettik. İstanbullulara hizmet ettik.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul’u Kazanan Türkiye’yi Kazanır”

İmamoğlu konuşmasının devamında İstanbul’u kazananın Türkiye’yi kazandığını vurgulayarak açıklamasında;

Şunu açıkça ifade etmeliyim ki mayıs seçimlerinden sonra iktidarın muhalefeti topyekun tasfiye çalışmalarına en güçlü karşı duruş başta İBB olmak üzere ülkemizin metropollerinde gerçekleşecek. 31 Mart 2024 mahalli seçimlerinde tüm vatandaşlarımızı demokrasimizi yeniden yeşertmek için şehirlerimize sahip çıkmak için beraber yol yürümeye davet ediyorum.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BMGK’nın Açıklaması Gerçekten Tamamıyla Kopuk

timbir - birlik haber ajansi