a

İlkadım’da yılsonu mezuniyet töreni

Samsun’da İlkadım Belediyesi Gündüz Bakımevi ve Kreşleri’nde yılsonu gösterileri ve 6 yaş grubu için mezuniyet töreni düzenlendi. Çocukların heyecanına, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eşi Lütfiye Demirtaş’la birlikte ortak oldu. İlkadım Belediyesi Gündüz Kreş Bakım Evi miniklerinin yılsonu gösterisi izleyicilerinden büyük alkış topladı. Minikler halk oyunları, dans ve İngilizce şarkılarla aileleri ve davetlilere keyifli anlar yaşattı. Hizmet binası içerisinde ve ilçeye bağlı farklı mahallelerde kreş ve gündüz bakımevlerinde eğitim gören 3-6 yaş grubu 55 çocuğun hünerlerini sunduğu etkinlik 1 buçuk saat sürdü. Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı etkinlikte anaokulu öğrencileri gösterilerini sergiledi. Program izleyicilerden büyük alkış alırken, anne ve babaların ilgisi ve heyecanı da bir o kadar dikkat çekiciydi.

“Eğitim toplumun en önemli işi”

Yılsonu etkinliği ve mezuniyet törenine katılarak tüm çocukları tebrik eden İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, “1 yıl boyunca çocuklarımızın eğitimi sonucu hangi noktaya geldiklerini gördük. Bu bize sosyal belediyeciliğin halkın her türlü ihtiyacını gidermeye yönelik çalışma yapması gerektiğini gösteriyor. Çocuklarımız ve geleceğimiz için sosyal belediyecilik adına bu kreşleri çoğaltmaya devam edeceğiz. İlçemizde okul öncesi eğitimin ve kreşin çok büyük bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. İlçemizde farklı 8 mahallemizde kreşlerimiz hizmetlerine devam ediyor. Gelir düzeyi düşük tüm mahallelerimizde kreş olması için mücadelemizi devam ettireceğiz. Mezun olacak ve ilkokula başlayacak öğrencilerimize başarılar diliyorum. Eğitim bir toplumun en önemli işi. Bu konuda da üstümüze düşen bütün görevleri yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Etkinlikte çeşitli dans ve drama gösterileri yapan, şarkılar söyleyen minikler izleyenlere keyif ve duygu dolu dakikalar geçirdi. Mezun olan öğrenciler diplomalarını Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın ellerinde aldı. Program, tüm çocuklar sahneye davet edilerek müzik ve şarkılar eşliğinde muhteşem bir kapanışla sona erdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kavak işsizlerin umut kapısı oldu

timbir - birlik haber ajansi