a

Hayvan haklarından tüm insanlık ortak sorumludur

Başkan Deveci’den sokak hayvanları için iş birliği çağrısı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen çalıştayda konuyla ilgili çalışan kurumları iş birliğine çağırdı. Başkan Deveci, “Çok fazla duyarlı ve bilinçli; bu ülkeyi üzerinde yaşayanlarla seven insanlara ihtiyacımız var” dedi.

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından Hayvan Hakları Çalıştayı gerçekleştirildi. Samsun Adliyesi İsa Fidan Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştaya Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Barosu Başkan Vekili Av. Caner Özçelik, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile hayvanlarla ilgili farklı sorunları dile getiren uzmanlar katıldı.

“HAYVANLAR HEPİMİZİN SORUMLULUĞU”
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Av. Fatma Suğanlı, “Bugün burada hayvan hakları sorunlarının ele alınacağı, tartışılacağı ve çözümler üzerine fikir alışverişinde bulunacağımız bir platform oluşturmak için toplandık. Hayvanların refahı ve hakları konularında bilinci artırmak ve daha adil, duyarlı ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek amacıyla bir araya geldik. Hayvanlar, dünyamızın ortak varlıklarıdır. Ekosistemlerimizin bir parçası olarak, doğal dengenin sürdürülmesinde kritik bir rol oynamaktadırlar. Ancak, günümüzde birçok hayvan türü tehdit altındadır, kötü muamele görmektedir ve yaşamları tehlike altındadır. Biz insanlar olarak, bu sorunlarla yüzleşmeli ve eyleme geçmeliyiz. Hayvan hakları, sadece bir grup insanın değil, tüm insanlığın ortak sorumluluğudur. Bir toplum olarak, hayvanlara saygı göstermek, onları korumak ve onlara adil davranmakla mükellefiz” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Erdoğan, Başkan Sandıkçı’yı kutladı

timbir - birlik haber ajansi