a

Erdoğan, Malezya Başbakanı Enver İbrahim Görüştü

Erdoğan, Malezya Başbakanı Enver İbrahim Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Enver İbrahim ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, görüşmede, Malezya Başbakanı İbrahim’in davetine ilk fırsatta icabet edeceğini Malezya’yı ziyaret edeceğini belirtti.

Türkiye-Malezya ilişkilerinin kapsamlı stratejik ortaklık temelinde daha ileriye taşındığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Malezya’da Ticaret Ofisi açması yönünde verilen onayı da memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Savunma sanayi alanındaki ilişkilerin artık lokomotif nitelik taşıdığını kaydeden Erdoğan, bu alanda Malezya’nın ihtiyaçlarının karşılanması noktasındaki mutabakat zaptını bir an evvel sonuçlandırmak istediklerini belirtti.

Kur’an-ı Kerim’e Yönelik Saldırılar Da Gündemdeydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan saldırılara karşı da güçlü ve kararlı, ortak bir duruş tesis edilmesi gerektiğinin altını çizerek, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Dışişleri Bakanları toplantısında alınan kararların bu bakımdan mühim olduğunu vurguladı.

FETÖ’nün Malezya’da terör örgütleri listesine alınmasının önemine dikkat çeken Erdoğan, Malezya Başbakanı İbrahim’den Türkiye olarak bu konuda güçlü şekilde destek beklediklerini dile getirdi. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Budapeşte Ziyaretinin Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’ye Dönüyor

timbir - birlik haber ajansi