a

Çine’de Kışlık Domates Satışı Başladı

Kışlık domates konservesi kurmak isteyen vatandaşlar hazırlıklara başlarken, pazardaki fiyatlar üretici ve tüketicilere yüksek geldi.

featured

Çine’de Kışlık Domates Satışı Başladı

AYDIN – BHA

Aydın’ın Çine ilçesinde kışlık hazırlıklar şimdiden başlarken, vatandaşlar pazartesi kurulan pazardan ihtiyaçlarını tamamlamaya başladı. Yaz sebzelerini kışın da kullanmak isteyen vatandaşlar kurutma ve konserve gibi yöntemlerle sebzeleri işlerken domates, biber, patlıcan en çok tercih edilen ürünler oldu. Yerli domatesin çıkmasıyla birlikte konserve hazırlıklarına başlayan vatandaşlar bütçesine uygun domates aradı. Üretici ve pazarcı Şükrü Türkan, domates fiyatlarının 10 ile 20 lira arasında değiştiğini belirtirken, “Fiyatlar ne üreticiyi ne de tüketiciyi memnun ediyor. Her şey zamlandı. Domatesin işçiliğini de ailemle birlikte yapıyorum işçiliğini de kendim yapmasam fiyatlar daha da katlanıyor. Gübre, mazot pahalı, tüketici haklı olarak bütçesine uygununu arıyor. Bu yıl yağan yağmur nedeniyle de domates zarar gördü” dedi.

Vatandaşlar ise yaz sonuna kadar konserve yapmaya devam edeceklerini söylerken, bütçesine uygun domatesi aldıklarını belirtti.

Çine’de Kışlık Domates Satışı Başladı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ASCE GYO Halka Arz Oluyor

timbir - birlik haber ajansi