a

CHP ve Şürekasının Halk Düşmanlığı Vardır

Erdoğan: CHP ve Şürekasının Halk Düşmanlığı Vardır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş Kentsel Dönüşüm Toplu Temel Atma Töreni’ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, depremde hasar gören şehirlerdeki çalışmalardan bahsederken, Türkiye genelinde 6,5 milyon konutu dönüştürmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

”Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi’nde bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlar sırasında, teröristlere çıkan çatışmada şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Mehmetçiklerimizin ailelerine ve silah arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum.”

”Asrın felaketi olan depremlerin üzerinden 6 aydan fazla süre geçti. Sadece ülkemizin değil, insanlık tarihinin en yıkıcı doğal afetlerinden birini yaşadık. Eşimiz, dostumuz, çocuğumuz, akrabamız, komşumuz olan 50 binden fazla canımızı yalnızca bir gecede toprağa verdik.”

”Seçim döneminde de deprem bölgesinden elimizi hiç çekmedik. Saha yapılan çalışmaları, ihtiyaçları, bizzat takip ettik. ”

”Tespitlerimize göre Kahramanmaraş’ın neredeyse üçte biri oturulamaz hale gelmişti. Şehrimizde yapılması gereken deprem konut sayısı 19 bin 438’dir. Köy evleri ve ağıllarla birlikte bu rakam 29 bin 47’ye ulaşıyor.”

”İlk bir sene içinde, 310 bin konutu inşa edip hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz.”

“Depremde hasar gören illerimizde şehir meydanlarını hükümet olarak yapacağız. Böylece her şehrimize asırlar boyu yaşayacak bir merkez kazandırmış olacağız.”

”İBB Başkanlığımızdan beri kentsel dönüşüm meselesini sürekli gündemde tutmaya çalıştık. Çarpık yerleşimin olduğu kentlerde bunun bir zorunluluk olduğunu özellikle belirttik. TOKİ vasıtasıyla bunu değiştirmek için çalışmalar gerçekleştirdik. Türkiye’deki muhalefet anlayışı doğrudan insan hayatını ilgilendiren bu meseleyi bile engellemeye kalktı. Rantsal dönüşüm diyerek projelere kara çaldılar.”

”Kendileriyle aynı ideolojik kafaya sahip odalar ve meslek kuruluşları aracılığıyla projeleri mahkemeye götürdüler. Bu projeleri maalesef benim Maraşlı, Hataylı, İstanbullu kardeşlerime lüks gördüler. Seçim sürecinde meselenin masum olmadığını anladık. ”

””CHP ve şürekasının, kentsel dönüşüm projelerine yönelik saldırganlığının gerisinde, iş bilmezlik değil, halk düşmanlığı vardır.” Sırf oy tercihlerinden dolayı afetzedelerimize demediklerini bırakmadılar. Afetzedelerimize zulmedenlerin gerçek yüzünü deşifre etmeyi sürdüreceğiz.”

“Türkiye genelinde 6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bunu tamamladığımızda şehirlerimiz hem güzelleşecek hem depreme hazır hale gelecek.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zelenskiy’den Prigojin Açıklaması: Bizimle İlişkisi Yok

timbir - birlik haber ajansi