a
  • Samsun OLAY
  • Gündem
  • Cevdet Yılmaz “Türkiye Yüzyılı Aynı Zamanda Diyarbakır Yüzyılı Olacak”

Cevdet Yılmaz “Türkiye Yüzyılı Aynı Zamanda Diyarbakır Yüzyılı Olacak”

Cevdet Yılmaz “Türkiye Yüzyılı Aynı Zamanda Diyarbakır Yüzyılı Olacak”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’ın kalkınma ve hizmet potansiyeline vurgu yaparak, “Turizmle ticaretle sanayiyle tarımla her alanda yatırımlarla üretimle çok farklı bir Diyarbakır’ı inşa edeceğiz inşallah. Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Diyarbakır yüzyılı olacak inşallah.” dedi. Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehir Buluşmaları” programında Diyarbakır’ın medeniyetler ve maneviyat şehri olduğunu belirterek, aynı zamanda ticaret, ekonomi ve kalkınma potansiyeli taşıdığını ifade etti.

Yılmaz, Diyarbakır’ın sahip olduğu tarım ve ticaret potansiyeli, genç nüfus ve sanayi olanaklarıyla yoksul bir il olmadığını dile getirdi. Kentin diğer bölgelere destek sağlayabilecek potansiyele sahip olduğunu belirten Yılmaz, terörün etkisi nedeniyle bu potansiyelin yeterince harekete geçmediğini ancak terörün azaldığı, huzurun ve güven ortamının sağlandığı bir dönemde bu potansiyelin harekete geçirileceğini ifade etti.

Diyarbakır’ın huzur, birlik ve beraberlik içerisinde olmasının önemine değinen Yılmaz, halkın hizmete odaklanması gerektiğini vurguladı. Terörün azaldığı ve güven ortamının pekiştiği bir dönemde Diyarbakır’ı turizm, ticaret, sanayi, tarım ve diğer alanlarda geliştireceklerini dile getiren Yılmaz, “Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Diyarbakır yüzyılı olacak inşallah.” dedi.

Yılmaz, Cumhur İttifakı olarak mecliste net bir çoğunluğa sahip olduklarını, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 5 yıl daha görev verdiğini belirterek, bu dönemi Türkiye Yüzyılı vizyonunu gerçekleştirmek için kullanmaları gerektiğini söyledi.

Yılmaz, hükümetin ve AK Parti’nin demokrasi, hukuk, kalkınma, teknoloji ve uluslararası ilişkiler alanlarında Türkiye’yi daha etkili bir güç haline getirmesi gerektiğini vurgulayarak, bu hedefe ulaşmak için demokratik olarak güçlü olmaları gerektiğini belirtti.

Yerel yönetimlerin önemine de değinen Yılmaz, yerel seçimlerde halkın daha geniş kesimlerini samimi bir belediyecilikle buluşturmayı amaçladıklarını dile getirdi. Yılmaz, Diyarbakır’ın hizmete, kalkınmaya ve gençlerin geleceğe hazırlanmasına ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, ideolojik çatışma ve kavgalardan kaçınılması gerektiğini söyledi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kars’ta Yolcu Otobüsü Viyadükten Uçtu; 7 ölü, 22 yaralı

timbir - birlik haber ajansi