a

Başkan Demirtaş’tan yerel seçim yorumu!

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler hakkında değerlendirmede bulundu. Gündeme henüz yerel seçimleri almadığını ifade eden Demirtaş, “Tabi konjonktür değişiyor. 2019 seçimlerinde de İYİ Parti’den seçime girmek gibi bir hedefim yoktu. Ancak o dönem konjonktür onu gerektirdi. Çevremizde iki dönem ilçe belediye başkanlığı yaptığım için artık büyükşehire yakıştıranlar olabilir” dedi. Demirtaş, 2009 seçimlerinde sonra yaptırdığı anket sonuçlarında, çoğunluğun kendisini ilkadımda görmek istediğini de belirtirken, “Dediğim gibi benim bunlarla ilgili özel bir çabam asla olmadı. Arzu eden insanlar olabilir. Şu an kendi işimizi adam gibi yapma çabası içerisindeyiz” açıklamasını yaptı.

“AK Parti ve MHP seçmeninden çok ciddi oy aldım”
2019 yerel seçimlerini değerlendiren Demirtaş, “O seçimlerde MHP seçmeninin yüzde 95’inden oy aldım. Yine AK Parti’den çok ciddi oy aldım. Ancak tabi işin şöyle bir tarafında da çok zorlanıyoruz. Her seçmen kendi partisi tarafından olaya bakıyor. Bu noktada çok zorluk yaşıyoruz. Burada İYİ Parti’li seçmen kendi partisinin adayı kazandığı için hizmet bekliyor. AK Partili seçmen kendi bakış açısıyla değerlendiriyor. Bana göre burada en makul seçmen CHP seçmeni. O da bizim adayımız kazandı diyor. Her seçmen kendine göre bir değerlendirme yapıyor ve karşılık bekliyor. Ve bu durum da bizi açıkçası zorluyor” ifalerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası tutumunu değerlendirdi
Son olarak geçen ay yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Demirtaş, şunları kaydetti: “Ben hiçbir zaman koltuk sevdasında olmadım. Olmayacağım da. Ben siyasete farklılık getirme çabasında içindeyim. Onun için eski Almanya Başbakanı Merkel’e gıbdayla bakıyorum. Kendisi iktidarda iken ‘hadi bana eyvallah’ deyip gitti. Bu çok muhteşem bir şey. Şimdi bakıyorsunuz ittifak içinde olduğumuz Sayın Kılıçdaroğlu, seçim kaybetmiş, diyor ki; çalışacağız. Gelmişsin 75 yaşına, neyi çalışacaksın. Demen lazım ki; ‘ben bu işi götüremiyorum. Arkadaşlar, gençlere devrediyoruz.’ Benim biraz da bakış açım böyle olduğunu söylüyorum. İlla bir şey olmamız gerekmiyor.”

Kaynak: Kızılırmak / Ercan ÜSLÜ

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tekkeköy’de kızlar destan yazıyor!

timbir - birlik haber ajansi