a
  • Samsun OLAY
  • Genel
  • Başkan Demirtaş: “Mahkeme kararına uyarak ruhsatı iptal edeceğiz”

Başkan Demirtaş: “Mahkeme kararına uyarak ruhsatı iptal edeceğiz”

Samsun 2. İdari Mahkemesi’nin Sheraton Otel’in ruhsatının iptal edilmesiyle ilgili kararı kizilirmakgazetesi.com’a değerlendiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Mahkeme kararına uyarak ruhsatı iptal edeceğiz” dedi.

Kızılırmak Gazetesinden Ercan Üslü’nün haberine göre, Ruhsat işlem yetkisinin ilçe belediyesi olarak İlkadım’da olduğunu kaydeden Demirtaş, “Ancak imar planını Samsun Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi. Dava da zaten planlamaya yapılan itirazlarla ilgiliydi. Onun yetkisi de Büyükşehirde olduğu için Büyükşehir meclisinden tekrar planlaması yapılacak” dedi.

Karar 2 ay içinde uygulanacak
Mahkeme iptal kararını uygulaması için 2 aylık bir sürecin olduğunu sözlerine ekleyen Demirtaş, davacı taraf Samsun Mimarlar Odası’nın ‘Belediye kararı uygulayarak oteli boşaltmalıdır’ söylemleri için ise, “Mahkemenin ruhsat iptali kararının uygulanması için 2 aylık bir süreç var. Zaten Büyükşehir Meclisinde de bu ay bu konu tekrar görüşülecek.  Ve yasal bir zemin de tekrar planlama yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ercan ÜSLÜ
(kizilirmakgazetesi.com)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Engelli oğlunun hayatını yazdığı kitap büyük ilgi gördü

timbir - birlik haber ajansi