a

Atakum’da kadınlara özel yaz kursu

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Danışma Merkezi, kadınların güçlenmesine ve kendilerini geliştirmesini sağlamak amacıyla yaz aylarında birbirinden özel branşlarda yaz kursu açıyor. Son kayıtlarının 26 Temmuz’da yapılacağı kurslar, eylül ayına dek sürecek.

Atakum Belediyesi tarafından sosyal, psikolojik ve hukuksal alanlarda kadınlara destek olmak amacıyla hizmete açılan Özgecan Kadın Danışma Merkezi; kadınların yaz aylarını eğlenceli geçirirken, psiko-sosyal gelişimlerine destek olmak için yaz kursu programı hazırladı. Eylül ayına kadar sürecek programda kadınlar; diksiyon, ahşap boyama, teraryum yapımı, zumba ve bütünsel sağlık kurslarına katılabilecek.

BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ KURSLAR
Kadınların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen programda; iletişimde güçlü olmak, özgüvenli bir ses tonuyla konuşmak ve etkili iletişim becerilerini geliştirmek isteyen kadınların için düzenlenen diksiyon kursu, katılımcılara kendilerini daha iyi ifade etme imkanı sağlayacak. Sanatsal yönlerini keşfetmek ve el becerilerini geliştirmek isteyen kadınlar, ahşap boyama kursu sayesinde kendilerini renklerle ifade edecek, şahane el emeği eserler üretecekler. Teraryum kursunda doğayla iç içe olmak ve minik bahçeler tasarlamak isteyen kadınlar, doğal bir ortamın yaratılmasına olanak tanıyacak ve stres azaltıcı etkisiyle ruhun dinginleşmesine yardımcı olacak. Nefes terapisi ve aile dizimi gibi tekniklerin yer aldığı bütünsel sağlık kursunda, katılımcılara zihin, beden ve ruh arasındaki dengeyi yakalama fırsatı sunacak. Ritmin ve eğlencenin bir araya geldiği zumba kursu da, kadınlara hem eğlenceli bir spor deneyimi hem de enerji dolu anlar yaşatacak.

26 Temmuz tarihine kadar sürecek başvurular, İstiklal Mahallesi 826. Sokak’taki merkez binasından veya  444 40 12 numaralı telefondan yapılabilecek.

Samsun OLAY / www.samsunolay.com.tr

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Atakum Belediyesi hayvan dostu

timbir - birlik haber ajansi