a

A Milli Takım, Macaristan deplasmanında

 

A Milli Takım, Macaristan deplasmanında

Spor – BHA

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde bulunduğu gruptan topladığı 17 puanla lider olarak çıkan Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 hazırlıkları kapsamında düzenlenen özel maçta Macaritsan’ın konuğu olacak.

Puskas Arena’da oynanacak mücadele, saat 22.45’te başlayacak. Müsabakayı, Polonya Futbol Federasyonu’ndan Bartosz Frankowski yönetecek. Frankowski’nin yardımcılığını yine Polonya’dan Marcin Boniek ve Jakub Winkler üstlenecek.

Aralarındaki maçlar

İki takımın aralarında oynadığı son 9 maçta Macaristan 4 kez galip gelirken, Türkiye 3 kez mutlu sonla ayrıldı. Kalan 2 müsabaka da beraberlikle sonuçlandı.

Montella: Bu maçlarla sistem oturacak.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Vincenzo Montella, Macaritan’la oynanacak hazırlık karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundu. Montella, ”Özel maçlarda rakiplerimizi seçme kriterimiz, rekabeti yüksek maçlar oynamak. Oyananacak bu özel maçlarla birlikte takım sistemi iyice oturacak. Oyuncular birbirine gittikçe alışacak. Bu maçlarda iyi sonuçlar alamasak bile hatalarımızın farkına varıp bunlardan güzel dersler çıkarabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Semih Kılıçsoy ve Ahmetcan Kaplan’ın Ümit Milli Takım’a gönderilmesi hakkında konuşan İtalyan teknik adam, şöyle söyledi:

”Semih ve Ahmetcan’ı Ümit Milli Takım’a gönderdim çünkü onların daha fazla süre almalarını istiyorum. A Milli Takım’da az süre almak yerine orada daha fazla süre almaları onlar açısından daha olumlu olur diye düşündüm. Bence bunu pozitif anlamda karşılamalılar.”

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Samsunspor Taraftarı İftarda Buluştu

timbir - birlik haber ajansi