a

Çölyak hastalarına Canik’ten gıda desteği

Dünya Çölyak Günü’ne özel düzenlenen etkinlikte konuşan Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Çölyak’ın farkındayız. İlçemizde ihtiyaç sahibi Çölyak hastası vatandaşlarımıza yönelik glütensiz gıda desteğimizi sürdürüyoruz” dedi.

Beslenme zorluğu çekiyorlar
Canik Belediyesi, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü nedeniyle ilçede farkındalık etkinliği düzenledi. Canik Belediyesi ve Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Çöyak hastası çocuklar ile vatandaşları ağırladı. Başkan İbrahim Sandıkçı’nın Çölyak hastası çocuklar ve vatandaşların taleplerini dinlediği, Çölyak hastalığına ve glüten hassasiyetine dikkat çekilen etkinlikte, çölyak hastalığı ile mücadele eden vatandaşların yaşadığı beslenme zorlukları, Çölyak belirtileri ve glütensiz beslenme konuları ele alındı.

Çölyak hastalarına gıda desteği
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede Çölyak hastası olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara glütensiz gıda desteği verildiğini ifade ederek, “Çölyak hastalığı, yaşamın ilerleyen süreçlerinde bireylerde farklı semptomlar şekilde kendini gösterebiliyor. Günümüzde glütensiz beslenme diyetine uygun ürünler, maalesef hem maddi açıdan insanımızı zorlayabiliyor, hem de bulunması konusunda bir hayli zorluk çekiliyor. Bizler Çölyak’ın farkındayız. İlçemizde ihtiyaç sahibi Çölyak hastası vatandaşlarımıza yönelik glütensiz gıda desteğimizi sürdürüyor, glütensiz beslenme diyetine uygun gıdaları kendilerine ulaştırıyoruz” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Atakum’da depremzedelere moral desteği

timbir - birlik haber ajansi