a

“15 Temmuz kahramanlık örneğidir”

Çarşamba Belediyesi tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7’nci yılında Abdullah Paşa Meydanı’nda düzenlenen programda yüzlerce vatandaş, ellerinde Türk Bayrakları ile bir araya gelerek millet iradesinin yıl dönümünü andılar. Programda konuşan Başkan Doğan, “Türkiye Yüzyılının Kahramanları aziz milletimiz darbeye geçit vermemiş, iradesine sahip çıkmıştır” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 7’nci yıl dönümünde Abdullah Paşa Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti, konuşmalar, şiirler, video gösterileri ile devam eden programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitapları canlı bağlantıyla verildi. Etkinlikler kapsamında Kültür Bakanlığı Sanatçıları Orkestrası, Ali Kemal Seven ile Kahramanlık Türküleri de vatandaşlarla buluştu. Tüm vatandaşlar hep bir ağızdan “Şehitler Ölmez” şarkısına eşlik ederek ellerindeki Türk Bayraklarını dalgalandırdılar. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saat 00.13’te sela okunması ile son buldu. Programa; Çarşamba İlçe Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaş katıldı.

“Milletin üzerine, milletin kendilerine emanet ettiği kurşunu sıktılar”

Türk milletinin asil evlatlarının yüreklerindeki iman ile büyük bir kahramanlık örneği sergilediklerinin altını çizen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bu akşam 15 Temmuz’un bir sene-i devriyesini daha yaşıyoruz. Belki de sözün kıymetinin en az olduğu, harekete geçmenin ne kadar önemli olduğu o günleri hep beraber yaşadık. Herkes evinde birbirinden bağımsız olarak otururken farklı yerlerde farklı işlerle uğraşırken, aynı duyguyla vatanına, milletine, bayrağına, dinine, devletine tüm kutsalına sahip çıkmak uğruna aynı hedefe doğru yöneldi o gece. Hangi şehirde yaşıyorsa o şehrin meydanına, o şehirde tehlike gördüğü yere yöneldi. Bir taraf bir yerden emir aldı, üzerlerine giydikleri üniformanın hakkını vermek yerine, üzerlerine giydikleri üniforma ile bu millete hainlik yaptılar. Milletin üzerine, milletin kendilerine emanet ettiği kurşunu sıktılar. Ama bu milletin asil evlatları da onlara karşı ellerinde hiçbir şey olmadan yüreklerindeki iman, aldıkları abdest, dillerindeki Allah nidaları ile üzerlerine sıkılan kurşunlara, ülkeye maruz bırakılan bu hain darbe girişimine canlarını ortaya koyarak bir mücadele örneği sergilediler. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, saygıyla önlerinde eğiliyorum” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Sergi, 15 Temmuz’un ruhunu taşıyor”

timbir - birlik haber ajansi